Usługi parkieciarskie we Wrocławiu

Parkiet stanowi jeden z najpopularniejszych materiałów stosowanych na wierzchnią warstwę wykańczania podłogi. Ten typ posadzki jest w modzie już od wielu lat. Wszystko za sprawą jego trwałości, wytrzymałości oraz znakomitych właściwości termicznych. Drewniane parkiety, aby spełniały wszystkie wymagania, muszą jednak zostać prawidłowo ułożone.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży parkieciarskiej, jesteśmy w stanie zaoferować Państwu najwyższej jakości usługi parkieciarskie, które realizujemy na terenie całego miasta Wrocław. Do cyklinowania podłóg i układania parkietów wykorzystujemy wyłącznie profesjonalne maszyny, dzięki którym każda drewniana powierzchnia jest w stanie odzyskać swój dawny blask i urok.

Kompleksowe usługi parkieciarskie świadczymy zarówno dla osób prywatnych, jak również dla firm i instytucji z Wrocławia.

Układanie parkietu – na jaki wzór się zdecydować?

Wśród szerokiej gamy profesjonalnych usług parkieciarskich, oferowanych przez naszą firmę klientom z miasta Wrocław, znajduje się między innymi układanie parkietu. Poza niewątpliwą elegancją, parkiety są zdecydowanie cichsze od paneli. Największą jednak zaletą tego rodzaju powierzchni jest fakt, że można je wielokrotnie odnawiać poprzez cyklinowanie.

Przed przystąpieniem do układania parkietu, zawsze przeprowadzamy dokładne szlifowanie istniejącego podłoża lub wylewki, aby uzyskać odpowiedni poziom we wszystkich miejscach w danym pomieszczeniu. Jest to niezwykle ważne, ponieważ w przeciwnym razie może dojść do wypaczenia powierzchni i w efekcie trzeba będzie zdecydować się na ponowne jego położenie.

Klientom z miasta Wrocław proponujemy układanie parkietu w różnych wzorach, które są uzyskiwane przez odpowiednie łączenie klepek ze sobą. Jeszcze do niedawna dominującym wzorem była „jodełka”, obecnie natomiast coraz większą popularnością cieszą się wpływy wzornictwa skandynawskiego, które sprawiły, że powierzchnie można układać jako „podłogi okrętowe”. Po wybraniu odpowiedniego wzoru, przystępujemy do klejenia klepek za pomocą kleju. Przy klejeniu parkietu szczególnie ważne jest zapewnienie w pomieszczeniu wentylacji oraz chłodnej temperatury, by posadzka nie wypaczyła się i nie powstały szpary między klepkami.

Profesjonalna renowacja podłóg z drewna

Każda, nawet pozornie najtrwalsza powierzchnia z drewna, po pewnym czasie wymaga odnowienia. Sposób renowacji parkietu zależy przede wszystkim od tego, czym zostały zaimpregnowane deski. Najpowszechniejszym impregnatem jest lakier. Preparaty przeznaczone do lakierowania podłóg mają jednak różną odporność na ścieranie, wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne.

Specjalnością naszej firmy jest kompleksowa renowacja podłóg z drewna: parkietów, wzorów parkietowych. Klientom z miasta Wrocław proponujemy różne sposoby odnawiania powierzchni, przy wykorzystaniu najnowocześniejszych maszyn sprawdzonych producentów oraz zaawansowanych technologii bezpyłowych.

Dzięki właściwie przeprowadzonej renowacji parkietu, posadzka odzyska swój dawny blask, a wszelkie ślady użytkowania (zadrapania, zarysowania, itp.) zostaną niemal całkowicie zniwelowane.

Cyklinowanie – najlepszy sposób renowacji parkietu

Renowacja parkietu jest usługą realizowaną przez naszą firmę na terenie całego miasta Wrocław. Dzięki zastosowaniu odpowiednich preparatów oraz urządzeń, bardzo często osiągnięty efekt jest zbliżony do nowej powierzchni.

W ramach usługi renowacji podłóg we Wrocławiu, wykonujemy przede wszystkim kompleksowe cyklinowanie. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów odnawiania powierzchni drewnianych, nawet tych naprawdę mocno zużytych.

Renowacja parkietu zawsze rozpoczyna się od szlifowania. Czynność ta umożliwia pozbycie się starych powłok wykończeniowych. Zazwyczaj wystarczające jest usunięcie warstwy ok. 1 mm, jednak wiele zależy także od rodzaju podłogi poddawanej odnowieniu. Drugim krokiem renowacji podłóg jest ocena nawierzchni pod kątem konieczności uzupełnienia ewentualnych ubytków bądź szpar między deskami. Ostatni etap to natomiast odkurzenie drewna i ponowne wykończenie powierzchni – olejem bądź lakierem.

Warto podkreślić, że to, w jaki sposób ostatecznie będzie prezentowała się odnowiona posadzka, w dużej mierze zależy także od tego, jak będziemy ją później użytkować oraz pielęgnować.

Renowacja podłóg jest usługą, którą wykonujemy zarówno dla osób prywatnych, jak również dla firm i instytucji z miasta Wrocław.

Ile kosztuje cyklinowanie parkietu we Wrocławiu

Podłogi z drewna należą bez wątpienia do najchętniej wybieranych posadzek nie tylko w domach i mieszkaniach, ale także w obiektach biurowych. Wraz z biegiem czasu tracą jednak swój naturalny połysk, a widoczne na nich zadrapania sprawiają, że nie prezentują się już tak pięknie. By pozbyć się powstałych zarysowań i ubytków lakieru, warto zdecydować się na usługę profesjonalnego cyklinowania parkietu.

Aby dowiedzieć się, ile wynosi cennik za cyklinowanie podłogi na terenie miasta Wrocław, należy uwzględnić przede wszystkim metraż posadzki oraz jej rodzaj (parkiet, panele podłogowe, mozaika, itp.). Cena samej usługi cyklinowania kształtuje się różnie, w zależności od regionu Polski. Warszawa ma niższe cenny niż Wrocław, gdyż w stolicy za odnowienie parkietu zapłacimy ok. 17 zł/m2, podczas gdy na terenie województwa dolnośląskiego cennik waha się w granicy 20-25 zł/m2.

Znacznie wyższy będzie cennik cyklinowania parkietu na terenie Wrocławia, gdy będziemy zainteresowani odnowieniem całej podłogi, wraz z usługą kompleksowego lakierowania lub olejowania. Wybór takiej usługi pozwala zadbać o odpowiednią jakość posadzki na długi czas, pozwalając jednocześnie zaoszczędzić na kosztach związanych z jej późniejszym pielęgnowaniem/użytkowaniem.

Jak dbać o drewnianą podłogę?

Jako, że cennik cyklinowania na terenie miasta Wrocław nie należy do najniższych, po skorzystaniu z takiej usługi renowacji podłogi, warto wiedzieć, jak właściwie dbać o odnowioną powierzchnię. Prawidłowo pielęgnowana posadzka będzie wyglądała estetycznie i elegancko przez wiele lat, pod warunkiem, że sięgniemy po odpowiednie preparaty do jej konserwacji.

Do codziennego czyszczenia odnowionego parkietu najlepiej używać zwykłej szczotki, odkurzacza bądź wilgotnej ścierki. Do mycia podłóg lakierowanych są zalecane środki bez dodatku tłuszczów, natomiast do pielęgnacji posadzek olejowanych warto stosować produkty, które zawierają w składzie tłuszcz.

Warto również pamiętać, że dla zachowania pięknego wyglądu powierzchni ważne jest, aby woda czy piasek nie miały z nią zbyt długiego kontaktu.