Renesans podłóg drewnianych

cyklinowanie parkietu Warszawa

W ostatnim czasie w dziedzinie urządzania mieszkań i domów, obserwujemy wielki renesans podłóg drewnianych, a szczególnie parkietów. Wynika to nie tylko z właściwości cieplnych, ale także estetycznych drewna. Ponadto, co ma także niemałe znaczenie dla popularności parkietów, drewno to produkt w pełni naturalny, przyjazny człowiekowi. Firma Master Parkiet z Warszawy to specjalista w zakresie sprzedaży oraz montażu wszelkiego rodzaju podłóg drewnianych. Wykonuje układanie parkietów zarówno z drewna krajowego, jak i egzotycznego. Firma swoim klientom oferuje szeroki pakiet profesjonalnych usług, związanych nie tylko z montażem, ale także renowacją, lakierowaniem i cyklinowaniem parkietów.

Firma w pracy wykorzystuje najnowocześniejsze maszyny takich renomowanych producentów, jak Lager, Deva czy Festool. Pracownicy firmy to doświadczeni specjaliści, którzy nie tylko wciąż podnoszą swoje umiejętności na licznych szkoleniach organizowanych przez producentów maszyn i materiałów eksploatacyjnych, ale także starają się dzielić swoją wiedzą w zakresie cyklinowania parkietów z klientami.

Cyklinowanie parkietu to najprostszy sposób na odnowienie tego rodzaju posadzki. Czynność tę wykonuje się specjalnymi maszynami, zwanymi cykliniarkami. Cyklinowanie parkietu zaczynamy od wyrównania powierzchni posadzki papierem o grubej ziarnistości. W dalszej kolejności trzeba usunąć rysy pozostałe po cyklinowaniu papierami o grubej ziarnistości. Proces cyklinowania to tak naprawdę proces szlifowania parkietu papierem o coraz mniejszej ziarnistości. Zeszlifowujemy zniszczoną warstwę posadzki i starą powłoką lakierniczą. Końcowym etapem cyklinowania parkietu jest nałożenie nowej powłoki lakierniczej.

Cyklinowanie parkietów – jakie możliwości daje Warszawa?

cyklinowanie parkietów warszawa

Znakomity poziom obsługi zapewnia m.in. warszawska firma Master Parkiet. Usługę można zamówić nawet drugi i trzeci raz. Wielu klientów zadaje sobie pytanie, ile razy można cyklinować parkiet. Według specjalistów z Master Parkiet wszystko zależy od drewna, z którego wykonany jest parkiet. Ponadto, czym drobniejszy wzór parkietu, tym więcej razy można go cyklinować. Czy można we własnym zakresie wykonać cyklinowanie parkietu? Trudno odpowiedzieć na tak zadane pytanie. Co prawda można wypożyczyć odpowiedni sprzęt, to jednak nie wystarczy tutaj tylko ogólna wiedza o cyklinowaniu parkietów, ale konieczne jest także odpowiednie doświadczenie.

Tylko doświadczeni specjaliści są w stanie dobrać grubość papieru do rodzaju drewna oraz stopnia zniszczenia parkietu. Jeśli już podejmiemy się tego przedsięwzięcia, to pamiętajmy o kilku zasadach, dzięki którym unikniemy kłopotów. Po pierwsze, wykorzystujmy tylko papiery wysokiej jakości. Po drugie, zmieniajmy często papier w cykliniarce. Po trzecie, miejsca w rogach należy wypolerować ręcznie. Po czwarte, należy uzupełnić głębokie szczeliny i ubytki specjalną szpachlą. Po piąte, przed pokryciem podłogi nowym lakierem, należy ją dokładnie odkurzyć. No i oczywiście należy pamiętać o przepisach BHP. Cyklinować parkiet można tylko w ochronnej masce, która uchroni nas przed pyłem unoszącym się podczas szlifowania.

Jak często należy wykonywać cyklinowanie parkietu?

Generalnie parkiety należy cyklinować, co kilka lat. Oczywiście częstotliwość cyklinowania zależy od stopnia zniszczenia oraz wymagań estetycznych właściciela. Według potocznej opinii, cyklinowanie parkietu to proces bardzo uciążliwy pod kątem głośności i czystości. Nic bardziej mylnego. Profesjonalna firma potrafi to zrobić bez większych konsekwencji dla zdrowia lokatorów i sąsiadów.