Konserwacja podłogi olejowanej

Przy konserwacji podłóg olejowanych ważnym jest, by używać minimalną ilość wody do ich mycia. Woda w dużej ilości może wnikać w mikroszczeliny parkietu, co powoduje jego puchnięcie. Pamiętajmy więc, by stosować się do zasady „mniej znaczy więcej”.

Podłogi olejowane należy regularnie czyścić. Resztki jedzenie, napojów, sosów trzeba niezwłocznie usuwać, inaczej ryzykujemy trwałe uszkodzenie i zmatowienie podłogi w tym miejscu.

Regularna pielęgnacja zaolejowanej powłoki parkietowej

Przy codziennym czyszczeniu zaolejowanej powłoki należy pamiętać, aby używać środków do tego rekomendowanych. Do "codziennego" czyszczenia zalecamy produkt firmy Bona do podłóg olejowanych: Bona Cleaner For Oiled Floors lub Bona Spray Mop do podłóg drewnianych z wkładem do olejowanych parkietów. Nie należy używać tzw. środków uniwersalnych, gdyż istnieje możliwość zniszczenia warstwy tłuszczu. Aby zachować zaolejowany parkiet w dobrej kondycji, należy regularnie aplikować na parkiet środek Bona Refresher, który zabezpieczy parkiet, przed wchłanianiem wody i innych zanieczyszczeń. Pamiętajmy aby nie dopuścić do stanu, gdy podłoga będzie wyglądała na wyschniętą i pozbawioną oleju.

Jak samodzielnie wykonać pielęgnację?

  1. Oczyść powłokę parkietu za pomocą środka Bona Cleaner For Oiled Floors
  2. Spryskaj całą powierzchnię parkietu środkiem odświeżającym Bona Refresher - nałóż cienką warstwę! Zostaw na minimum 2h do wyschnięcia. Mop lub szmatka powinny być lekko wilgotne.