Usługi parkieciarskie, parkiety - Warszawa

Podłogi drewniane – najpopularniejsze rozwiązania parkietów

Parkiet jest jednym z rodzajów wykończeń podłóg drewnianych. Ciągle stanowi modne, cenione we wnętrzarstwie rozwiązanie. Jeśli decydujemy się na parkiet, musimy być świadomi tego, że nieco inaczej się go układa, niż na przykład panele. Z drugiej strony, parkiet to trwałe, solidne i wytrzymałe wykończenie podłogi, które dobrze posłuży nam przez co najmniej kilkanaście lat. Jeśli na dodatek zdecydujemy się na dużej grubości klepki parkietowe, będziemy mogli je okresowo odnowić, doprowadzając do stanu świetności.

Warszawa potęgą w pracach parkieciarskich

Świetnymi specjalistami od parkietów może poszczycić się Warszawa. Firma Master Parkiet specjalizuje się w sprzedaży różnego rodzaju parkietów, wykonanych z drewna krajowego lub egzotycznego, jak również w usługach parkieciarskich. Oznacza to, że można tam nabyć parkiet i uzyskać porady dotyczące elementarnych zasad układania parkietu.

Układanie parkietu Warszawa

Nie można rozpocząć układania parkietu przed przygotowaniem podłoża. Należy wykonać szlifowanie istniejącego podłoża albo wylewkę, aby uzyskać pożądany poziom we wszystkich miejscach w danym pomieszczeniu. Układanie parkietu na nierównym podłożu szybko wywoła jego wypaczenie i prace będzie trzeba wykonywać od samego początku.

Jak układać parkiety drewniane?

Takie pytanie zadają wszystkie osoby, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z podobnymi pracami. Tradycyjne parkiety lite łączą się ze sobą klepkami, czyli deszczułkami, za pomocą piór i wpustek. Przed przystąpieniem do łączenia ze sobą klepek parkietu, należy zdecydować się, jaki ułożyć z nich wzór na podłodze. Od tego bowiem uzależnione będą wymiary klepek oraz to, jaki kształt będą miały ich krawędzie boczne. Wiele zależy też od preferowanej przez daną osobę estetyki wnętrza, w którym ma zostać położony parkiet.

Profesjonalne usługi parkieciarskie – podłogi, parkiety drewniane wzory

Wzory podłóg powstają poprzez odpowiednie ułożenie deszczułek względem siebie. Można łączyć ze sobą nie tylko deszczułki o tej samej długości, ale również krótsze i dłuższe ze sobą, uzyskując oryginalne wzory na podłogach. Wyróżnia się następujące wzory parkietowych podłóg drewnianych:

Jeśli wiemy, jaki wzór parkietu zastosujemy w danym wnętrzu, możemy przystąpić do klejenia klepek. Podłoże do wykonywania takich czynności powinno być suche, czyste i posiadać odpowiednią przyczepność. Musi też zostać wyrównane. Klepki parkietu łączy się ze sobą za pomocą dobrze dobranego kleju. Przy klejeniu parkietu konieczne jest zapewnienie w danym pomieszczeniu wentylacji i chłodnej temperatury, aby parkiet nie wypaczył się i żeby nie powstały szpary pomiędzy klepkami. Każdą klepkę należy docisnąć i dosunąć do drugiej, aby znalazła się we właściwym miejscu po nałożeniu na nią kleju.


Zasady współpracy:

Chociaż firma MASTER Parkiet pod klucz! Każde realizowane zlecenie na parkiety w Warszawie traktuje indywidualnie, wieloletnia praktyka firmy, pozwoliła na wypracowanie jasnego schematu współpracy z Klientem:

 1. Kontakt
  Klient kontaktuje się z naszą firmą mailowo lub telefonicznie. Wspólnie ustalany jest ogólny zakres prac, a także wyznaczany jest termin spotkania z kierownikiem.
 2. Ustalenie zakresu prac
  W czasie wizyty jednego z naszych pracowników, uzgadniany jest dokładny zakres prac, co umożliwia stworzenie kosztorysu.
 3. Wstępna wycena.
  W terminie 72 godzin od spotkania, Klient otrzymuje mailowo wstępny kosztorys oferty. Wszystkie oferty są przygotowywane indywidualnie dla każdego Klienta. Zarówno spotkanie z pracownikiem firmy, jak i kosztorys ofertowy są bezpłatne i niezobowiązujące.
 4. Podpisanie zamówienia na realizację usług.
  Zanim firma rozpocznie realizację usług, podpisywane jest zamówienie, które określa szczegóły współpracy.
 5. Realizacja zamówienia
  Prace realizowane są przy wykorzystaniu własnych lub powierzonych przez Klienta materiałów. Jakiekolwiek zmiany zakresu prac podejmowane są tylko po uprzednim uzgodnieniu tego faktu z Klientem.
 6. Zakończenie prac
  Odbiór zakończonej pracy realizowany jest przez Klienta oraz przedstawiciela MASTER Parkiet pod klucz! Podpisanie zamówienia jest gwarancją na wykonane prace, profesjonalne parkiety Warszawa.