Sklep prestiżowej marki w Galerii Bałtyckiej

Sklep prestiżowej marki w Galerii Bałtyckiej

Deska dwuwarstwowa

Mamy do ułożenia deskę olejowaną dwuwarstwową, tzw. "parkiet gotowy". Dlaczego deska dwuwarstwowa a nie z litego drewna? Parkiet w galeriach jest narażony na duże skoki wilgotności i temperatur. W godzinach pracy w galerii, przez cały czas działa klimatyzacja, która w nocy jest wyłączana - wtedy poziom wilgoci wzrasta, robi się duszno. Parkiet to musi wytrzymać. Lite drewno zacznie się rozsychać i powstaną szczeliny. Natomiast gdy tej wilgoci będzie więcej, zacznie się proces "łudkowania". Dlatego montujemy deskę dwuwarstwową.

Prace zaczynamy od oględzin stanu posadzki - sprawdzenia poziomu wilgotności, oceny jej jakości. I ruszamy z robotą. Polerowanie posadzki - równanie podłoża.

Po zdjęciu mleczka z posadzki, oraz usunięciu nierówności przystępujemy do gruntowania. Jest to konieczne ze względu na poprawioną przyczepność kleju, jaki mamy zastosować. Deskę kleiliśmy na klej dwuskładnikowy Ansercoll PUR 2K, grunt jakiego użyliśmy to Środek Gruntujący 5-10-15-20 firmy Anser. Zabieg ten wzmocni posadzkę, zwiąże resztki pyłu oraz przyczyni się do ochrony parkietu przed wilgocią.

Istotna część dla końcowego efektu: czystość montażu. Czynność bardzo ważna, szczególnie gdy układany jest parkiet gotowy - w tym wypadku fabrycznie pokryty olejem. Ewentualne zabrudzenie warstwy zaolejowanej odbije się na jakości pracy. Dbamy też o precyzję docinek.

To jest to co lubimy najbardziej. Cieszyć oko dobrze wykonaną usługą.