Podłogi drewniane – jak je pielęgnować?

Posadzki drewniane należą do najczęściej wybieranych nawierzchni podłogowych. Zarówno mieszkania prywatne, jak i biura czy też lokale użytkowe bardzo często korzystają z rozwiązań, jakie daje parkiet drewniany czy też mozaika. Tego typu posadzki posiadają bowiem nie tylko znakomite właściwości użytkowe, ale także odznaczają się bardzo dobrymi walorami estetycznymi. Jednakże aby móc długo i bez problemów cieszyć się z posiadanych parkietów, należy w odpowiedni sposób o nie dbać.

Współcześnie dostępne są różnego rodzaju środki do profesjonalnej konserwacji oraz pielęgnacji podłóg. W zależności od typu drewna, jakie zostało użyte, bądź też efektu, jaki pragnie się osiągnąć, można wybierać z szerokiego asortymentu różnorakich lakierów oraz olei. Właściwy dobór chemii wpływa na wygląd oraz wytrzymałość podłogi, jednakże może zdarzyć się tak, że pomimo stosowania odpowiednich środków, parkiet czy też mozaika nie będą chciały odzyskać dawnego blasku. Wtedy znakomitym rozwiązaniem jest przeprowadzenie cyklinowania.

Cyklinowanie – sposób na odświeżenie drewnianej podłogi

Cyklinowanie stanowi szereg działań, których rezultatem ma być pozbycie się powstałych na skutek użytkowania zarysowań i ubytków lakieru, jak również uzyskanie dawnego koloru drewna. Cyklinowanie pozwala także w doskonały sposób zlikwidować wszystkie niedoskonałości z montażu parkietu, jakie wyniknęły z czasem.

Nim podejmie się decyzję o przeprowadzeniu cyklinowania, dobrze jest porozmawiać z fachowcem, który pomoże ustalić czy stan w jakim jest podłoga, jak też jej rodzaj predysponują do procesu cyklinowania. Gdy nie będzie przeciwwskazań, można przystąpić do działania.

Jako że cyklinowanie przeprowadza się za pośrednictwem odpowiednich – specjalistycznych urządzeń, jak też konieczne są do jego realizacji stosowne doświadczenie oraz umiejętności, dobrze jest powierzyć je profesjonalistom.

Na rynku funkcjonuje wiele firm, które zajmując się kompleksowymi pracami w zakresie usług parkieciarskich. Obok sprzedaży czy też montażu, w swoich ofertach bardzo często posiadają także usługi renowacji parkietów czy też mozaik. Na nie natomiast, oprócz szpachlowania, lakierowania czy też polerowania składa się właśnie cyklinowanie.

Ile kosztuje cyklinowanie? Przykładowy cennik dla miasta Warszawa

Cennik za tego typu usługi jest różny. Zależny jest od wielkości przeznaczonej do cyklinowania podłogi czy też jej stanu. Na wysokości ceny wpływa także rodzaj danej nawierzchni. Inny cennik obowiązuje za cyklinowanie desek pokrytych farba olejną (od 28 do 68 zł/m2), inny za cyklinowanie podłóg z surowych desek lub parkietu (20-30 zł/m2), inny natomiast za cyklinowanie mozaiki (25-50 zł/m2). To ile zapłaci się za renowację podłogi drewnianej zależne jest także od regionu w jakim się takiej usługi szuka. Ceny obowiązujące w Gdańsku czy też Szczecinie, mogą być różne od tych, jakie oferują firmy z takich miast jak Warszawa lub Rzeszów. Dobrym rozwiązaniem podczas szukania przedsiębiorstwa zapewniającego usługi parkieciarskie jest wybranie tych, które oferują kompleksowe działania renowacyjne. Parkiet drewniany czy też mozaika będą z pewnością w należyty sposób zabezpieczone i odzyskają swój dawny blask, gdy przeprowadzi się na nich za jednym razem cyklinowanie oraz szpachlowanie, połączone z polerowaniem i kilkukrotnym lakierowaniem. Wybór takiej usługi pozwala nie tylko zadbać o należytą jakość podłogi na długo, ale również zaoszczędzić koszta związane z jej pielęgnacją oraz użytkowaniem. Wśród Klientów firmy Master Parkiet jest wiele osób prywatnych oraz przedsiębiorstw, które niezwykle cenią sobie właśnie taką formę konserwacji posiadanych podłóg.

Każdego rodzaju posadzka drewniana może być odnawiana – jest to niewątpliwy atut wszelkich parkietów czy też mozaik z drewna. Między innymi dzięki cyklinowaniu, nawet kilkanaście lat po pierwszym położeniu podłogi, można dalej cieszyć się jej wyjątkowym wyglądem.